Spletno nasilje se

lahko zgodi tudi tebi!

Odklikni je projekt družbenega
ozaveščanja o spletnem nasilju in
nadlegovanju žensk in deklet.

1 od 4 evropskih najstnic je žrtev spletnega trpinčenja v obliki groženj, poniževanj, sprožanja lažnih govoric na spletu, kraje identitete in podobno.

Vir: Raziskava Evropskega ženskega lobija, objavljena v publikaciji #HerNetHerRights (2017).

Spletno
trpinčenje

NE SODELUJ! POMAGAJ ŽRTVI.

Lažne
indentitete

RECI NE. BLOKIRAJ IN POVEJ NAPREJ!

Spletna
spolna zloraba

PREMISLI. NE DELI! PRIJAVI.

Spletno
zalezovanje

BLOKIRAJ. POVEJ NAPREJ! PRIJAVI.

Projekt družbenega ozaveščanja o spletnem nasilju in nadlegovanju žensk in deklet

Namen projekta je nasloviti spletno nasilje in nadlegovanje kot obliki nasilja nad ženskami, ki sta odraz neenakih razmerij moči med ženskami in moškimi, ter nadgraditi obstoječe nacionalne dejavnosti za preprečevanje spletnega nasilja in nadlegovanja z vključitvijo vidika spola.

Glavni cilji projekta so ozaveščanje, preprečevanje in odprava stereotipov o spletnem nasilju, povečanje občutljivosti in znanja vseh deležnikov, krepitev znanja strokovnjakov in strokovnjakinj za zagotovitev ustreznega sistema preprečevanja in zaščite, izmenjava izkušenj in dobrih praks.

https://www.youtube.com/watch?v=8qwK8IcvZns&t=0s&list=PLinlZN0Svri_Y6v40VzS2nz41EfhYbRhg&index=6
CLICK OFF

Kdo je zares na drugi strani?

Nekatere oblike spletnega nasilja

Odkrij več

Spletno zalezovanje

Nekdo vdira v tvojo zasebnost, za tabo vohuni in vzpostavlja stik, čeprav tega ne želiš ter zbira in objavlja informacije, s katerimi te ustrahuje … Zaradi tega te je strah, nimaš več občutka varnosti in te grabi panika.

Lažne identitete

Za sliko prijetnega fanta tvojih let se lahko skriva mnogo starejši moški, ki te želi zvabiti v spolno razmerje. Ti laska, da si mu všeč, ti govori, da si zrela za svoja leta, vse pod pretvezo, da bi te prepričal v srečanje v živo, kjer bi izrabil tvoje zaupanje.

Spletno spolno nadlegovanje

So komentarji, videi ali fotografije, ki te žalijo, ker si ženska, se spotikajo ob tvoj videz in spolno življenje, vsebujejo pornografska sporočila in grožnje s posilstvom. Pogosto je uporabljen seksističen (npr. vlačuga, pička, kurba, prasica) in žaljiv jezik.

Spletno trpinčenje

O tebi objavljajo žaljiva in ustrahovalna sporočila na družbenih omrežjih, te obrekujejo in obdelajo tvoje fotografije, naredijo lažne profile in objavljajo komentarje v tvojem imenu … Gre za več dejanj, ki te zastrašujejo, uničujejo tvoje samospoštovanje in ugled.

Oblike spletnega nasilja nad ženskami in dekleti

Dvanajst najpogostejših oblik spletnega nasilja nad ženskami in dekleti (povzeto po evropskem ženskem lobiju, 2017)

Brošura

Prenesi mobilno aplikacijo in se nam pridruži pri Odklikanju nasilja na spletu!